Suchą stopą do pracy

Proponowany przez mieszkańców i przewodniczącego rady przebieg chodnika

Mieszkańcy południowej części Świdnika, głównie ci pracujący w PZL-Świdnik, chcieliby, aby miasto wybudowało chodnik łączący ulice Kasperka i Spadochroniarzy. Miasto zapewnia, że postara się zrealizować tę inwestycję w przyszłym roku.


W imieniu mieszkańców z interpelację dotyczącą budowy chodnika, który połączy ulice Janusza Kasperka i Spadochroniarzy wystąpił do ratusza przewodniczący rady miasta, Włodzimierz Radek.

Jak wyjaśnia radny, mieszkający na tym osiedlu pracownicy PZL-Świdnik chodzą tą drogą codziennie do pracy, a niestety często muszą pokonywać ją w błocie.

W odpowiedzi na interpelację radnego władze miasta przyznają, że budowa chodnika w tym miejscu jest jak najbardziej zasadna. Aktualnie opracowywana jest dokumentacja projektowa budowy ulicy Kasperka wraz z infrastrukturą, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kamińskiego w kierunku ul. Spadochroniarzy. Projekt obejmuje również budowę miejsc parkingowych i będzie podstawą do wykonania inwestycji w przyszłym roku.

Jeśli chodzi o dalszy odcinek chodnika od ul. Kasperka w stronę Spadochroniarzy, ta inwestycja będzie możliwa w przypadku pojawienia się oszczędności po przetargach z innych inwestycji.

Miasto zaznacza jednak, że postara się w miarę możliwości spełnić oczekiwania mieszkańców i wykonać całość inwestycji w przyszłym roku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here