Sukces chełmskiego zawodnika

Podczas Feederowych Mistrzostw Polski, rozegranych 14-16 czerwca na Odrze w Opolu, Okręg PZW w Chełmie reprezentowali: Maciej Woźniak (Krasnystaw Miasto), Michał Knotowicz (ChSM) oraz Krzysztof Jędrzejewski (Cementownia SUM). Trenerem naszych reprezentantów był Marcin Adamczyk z Koła Cementowni SUM.

W mistrzostwach wzięło udział 79 zawodników. W klasyfikacji generalnej zawodów bezprecedensowy sukces odniósł nasz reprezentant Maciej Woźniak zdobywając tytuł II wicemistrza Polski. Warto wspomnieć, że w historii Okręgu mieliśmy już mistrza i wicemistrza Polski juniorów w spławiku oraz brązową drużynę w zawodach podlodowych, jednak ten medal jest pierwszym zdobytym w klasyfikacji indywidualnej przez seniora. Mistrzem Polski został Szczepan Czarnecki z Okręgu PZW w Kielcach z wynikiem 2 pkt. (18015 g ryb), pierwszym wicemistrzem Marcin Kurzępa (Okręg PZW w Katowicach) – 3 pkt. (14860 g ryb).

Nasz Maciej Woźniak uzyskał 5 pkt. oraz 8360 g ryb. Krzysztof Jedrzejewski i Michał Knotowicz zajęli miejsca w połowie stawki. Decydujące w zawodach okazały się leszcze, a jednemu z zawodników udało się wyholować okaz ważący około 3 kg. W Okręgu Chełmskim jako jedynym w Polsce dyscyplina feederowa jest traktowana na równi z pozostałymi i dlatego już od kilku lat odbywają się coroczne cykle zawodów Grand prix.

Feeder cieszy się bardzo dużą popularnością. o czym może świadczyć liczba uczestników zawodów. W pierwszej tegorocznej edycji feederowych Grand prix udział wzięło 83 wędkarzy, zaś w drugiej rozegranej w ostatnią niedzielę 72. Jak widać przynosi to efekty, gdyż już w roku ubiegłym Michał Knotowicz uplasował się na 4. pozycji w rocznym Grand Prix Polski i został powołany do kadry narodowej. (kd)

Puchar Prezesa Koła ChSM

Zawody rozegrano na zbiorniku Niwa w Sawinie, startowało 25 zawodników. Sędziowali: Grzegorz Łubkowski (sędzia główny) i Balbina Adamowska (sędzia sekretarz). Wyniki: 1. Dariusz Forysiuk – 3110 g, 2. Marek Wróblewski – 2505 g, 3. Bogusław Staręgowski – 2295 g, 4. Krzysztof Skiba – 2105 g, 5. Stefan Adamowski – 1.465 g, 6. Andrzej Gardyński – 1455 g.

Puchar Sklepu J.J. Sobstylowie

Tegoroczna edycja zawodów odbyła się na zb. Lubańki z udziałem 35 wędkarzy. Organizatorem było Koło PZW Krasnystaw Miasto, sędziowali: Andrzej Mrozek (sędzia główny) i Andrzej Tchórzewski (sędzia sekretarz). Zawody rozegrane w dyscyplinach spławikowej i gruntowej sponsorowali J.J. Sobstylowie – właściciele sklepu wędkarskiego w Krasnymstawie. Wyniki: 1. Andrzej Suprewicz – 5.450 pkt., 2.Sławomir Jarosz – 5.330 pkt., 3. Sławomir Dziedzic – 4.845 pkt., 4. Grzegorz Jeleń – 4.400 pkt., 5. Łukasz Bednarczyk – 4.035 pkt., 6. Grzegorz Górecki – 3890 pkt. Największą rybę zawodów (karpia o długości 38 cm) złowił Grzegorz Ostrowski. (kd)

Zaproszenie – zawody Moczykija

Koło PZW Moczykij zaprasza na towarzyskie zawody wędkarskie, które odbędą się w niedzielę (30 czerwca) na zbiorniku Pompka w Woli Uhruskiej. Zapisy w sklepie wędkarskim Moczykij w Chełmie, przy ul. Lubelskiej 54. (b)

Chełm Miasto na Stańkowie

(16 czerwca) Koło PZW Chełm Miasto na zalewie Stańków zorganizowało zawody spławikowe o Mistrzostwo Koła. Rywalizowało 21 zawodników, łowili 5 godzin (1 tura). Wyniki: 1. Andrzej Kowalczyk (1 pkt., 1839 g ryb), 2. Grzegorz Marciniak (2 pkt., 1761 g), 3. Szymon Chciuk (3 pkt., 1735 g), 4. Ryszard Ragaman (5 pkt, 758 g), 5. Marek Baranowski (5 pkt., 634 g), 6. Kazimierz Rymczuk (6 pkt, 590 g). Sędziowali: Marian Giebudziński i Leszek Basaj. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here