Sukces chełmskiej policjantki

Kolejny sportowy sukces mł. asp. Iwony Panas z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Policjantka zajęła drugie miejsce w Grand Prix Wielkopolski Pucharu Masters i trzecie miejsce w XVII Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym.

Zawody rozgrywane były na jeziorze Kierskim, a ich organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Tegoroczna edycja zawodów była formą uczczenia 100. rocznicy powołania Policji Państwowej i odbywała się w ramach 13 Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym.

Warunki atmosferyczne podczas XVII Międzynarodowych Mistrzostw Policji w Pływaniu Długodystansowym były trudne. Niska temperatura, silny wiatr i przelotne opady deszczu utrudniały nawigację i rywalizację. Jednak wszyscy startujący, zarówno na krótszych jak i najdłuższym dystansie, osiągnęli linię mety.

Zawodnicy rywalizujący na dystansie 3000 metrów mieli do pokonania bez użycia pianek dwie pętle wyznaczone przez sędziów na wodach jeziora czterema bojami. Wśród 78 zawodników na dystansie 3000 metrów na linii startu stanęła mł. asp. Iwona Panas, reprezentująca Komendę Miejską Policji w Chełmie.

Funkcjonariuszka chełmskiej komendy w klasyfikacji generalnej zajęła drugie miejsce w Grand Prix Wielkopolski Pucharu Masters kat. kobiet B, uzyskując trzecie miejsce w XVII Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym. To kolejny w ostatnim czasie sukces sportowy pasjonującej się na co dzień triathlonem policjantki. (opr. mo)