Sukces kickbokserów z Włodawy

Trzy złote medale przywieźli z Pucharu Europy w kickboxingu reprezentanci klubu Skorpion Mechanik Włodawa. Zawody odbyły się w Tarczynie.


Do Tarczyna na Puchar Polski w kickboxingu zjechało 300 zawodników i zawodniczek z różnych krajów, między innymi Czech, Słowacji, Węgier i Malty. Na imprezę udała się silna reprezentacja klubu Skorpion MKS Mechanik Włodawa z trenerami Sylwestrem Protasem i Małgorzatą Chomą na czele.

Najlepiej zaprezentował się Igor Baldassarra, rywalizujący w kat. poniżej 52 kg w walkach low-kick z kopnięciami w uda. – Igor wygrał trzy walki w jeden dzień i dotarł do finału, w którym sędziowie orzekli remis i nasz młody Włoch, do którego przyległ przydomek „Soprano”, musiał stoczyć dodatkową rundę finałową – opowiada Sylwester Protas ;.

Igor mimo kontuzji piszczela zwyciężył i zdobył złoty medal Pucharu Europy. Na co dzień Baldassarra uczęszcza do pierwszej klasy o profilu wojskowym w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie. W Polsce mieszka od 8 miesięcy.

Kolejnym zawodnikiem Skorpiona, który zaprezentował się znakomicie, jest kolega z klasy Igora – Marcel Kościuczyk, który walczył w kat. poniżej 63 kg. Marcel również wygrał swoje walki eliminacyjne, dotarł do finału i zdobył złoto.

– Nie zawiodła nasza mała mistrzyni Karolina Bruchacka, która przywiozła do Włodawy dwa złote medale w formule ciągłe walki i walki przerywane na punkty – mówi Protas.

Karolina, uczennica SP nr 3 we Włodawie, w kat. 32 kg kadetek młodszych, trafiła na reprezentantkę Czech i w czasie gdy wysoko prowadziła na punkty, dostała silne kopnięcie w przeponę, ale nie poddała się i dotrwała do końca.

W kat. dzieci 8-letnia koleżanka Karoliny ze szkoły, Bianka Kaczmarek, w walkach na piankowe pałki dziewcząt do 140 cm, również zdobyła złoty medal. Był to jej pierwszy start na tak dużej imprezie.

W kat. do 70 kg, po dwuletniej przerwie, wśród seniorek wystąpiła 18-letnia Oliwia Ciepołowicz, która zdobyła złoto i stoczyła tzw. Extra Fight z wyższą i cięższą od siebie przeciwniczką. – Walka zgromadziła wielu oglądających wokół maty i była bardzo emocjonująca. Miała charakter towarzyski, a Oliwia zaprezentowała się dobrze. W trzeciej rundzie oklaskami od kibiców nagradzane zostały jej silne kopnięcia, raz za razem w udo przeciwniczki – relacjonuje trener Protas.

Niestety dwóch najmłodszych zawodników Skorpiona Włodawa: 7-letni Nikodem Karłowski, którego mama dowozi na treningi z miejscowości Sławatycze, oraz 8-letni Paweł Zieliński z miejscowości Krasówka, przegrało pojedynki eliminacyjne i odpadło z rywalizacji.

– Był to jeden z najlepszych tegorocznych występów zawodników Skorpiona. Ciężko pracowaliśmy na te sukcesy, były m.in. dodatkowe treningi – podsumowuje. (kg)