Sukces lubelskiej operetki

Dyrektor Kamila Lendzion prezentuje nominacje dla artystów Teatru Muzycznego w Lublinie do nagrody im. Kiepury

Aż cztery Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury trafiły do artystów Teatru Muzycznego w Lublinie. Kapituła, tego prestiżowego, odbywającego się już po raz 14., Ogólnopolskiego konkursu, doceniła dwie premiery wystawione w ostatnim sezonie w Lublinie – operetkę „Krainę Uśmiechu” oraz spektakl baletowy „Czajkowski Taniec Miłości”.

W kategorii „Najlepsze kostiumy” nagrodę otrzymała Marta Góźdź za stroje do operetki „Kraina uśmiechu” F. Lehára; w kategorii „Najlepsza choreografia” wśród trójki nagrodzonych znalazła się Zuzanna Dinter-Markowska – „Czajkowski – Taniec miłości”; w kategorii „Najlepszy tancerz klasyczny” wśród laureatów znalazł się Filip Krzyżelewski za główną rolę w spektaklu „Czajkowski – Taniec miłości”, a jednym z trzech „Najlepszych reżyserów” została Joanna Lewicka – „Kraina uśmiechu”.

Wręczenie nagród odbyło się 28 września na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie. – Cieszymy się, że pracują w naszym teatrze tak wyjątkowi artyści! Przyznane nagrody są efektem ciężkiej pracy całego zespołu, jak również dowodem trafnych decyzji i właściwego kierunku, w jakim zmierza Teatr Muzyczny w Lublinie – mówi dyrektor placówki, Kamila Lendzion. – Warto zauważyć, że nasz teatr dostał najwięcej nagród ze wszystkich teatrów muzycznych w Polsce. RD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here