Sukces studentki z Lublina

Agnieszka Szeszel, studentka I roku studiów II stopnia na kierunku European Studies, została wybrana jednym z sześciu Ambasadorów Kariery w Unii Europejskiej, reprezentujących polskie uniwersytety w edycji 2016/2017. Powtórzyła tym samym sukces poprzedniej studentki KUL, Natalii Wysockiej.
– Zgłosiłam się do tego programu poprzez wypełnienia formularza na stronie Europejskiego Urzędu Doboru Kadr EPSO. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu przeszłam do drugiego etapu selekcji, w którym nastąpiła rozmowa kwalifikacyjna przez internet – opowiada Agnieszka. – Muszę przyznać, że byłam zaskoczona, oczywiście jak najbardziej pozytywnie, ponieważ na naszej uczelni jest bardzo dużo wybitnych studentów, którzy zasługiwaliby na objęcie tej funkcji. Selekcja nie dotyczyła jedynie uczelni, ale całej Polski, więc tym bardziej byłam dumna z wybrania mnie na tę funkcję jako jednej z sześciu osób z naszego kraju.
Agnieszka została wybrana też do uczestniczenia w specjalistycznym kursie w Brukseli.
Oprócz niej ten zaszczyt przypadł jeszcze tylko jednej osobie.
Do końca tego roku akademickiego Ambasadorką Karier w Unii Europejskiej jest Natalia Wysocka, także studentka KUL. Nowa reprezentantka funkcję obejmie 1 października. Wcześniej będzie jednak musiała jeszcze uczestniczyć w szkoleniu w Warszawie.MG