Sukces tancerzy Taktu

Jakub Ungert i Patrycja Koziej z Taktu Chełm wywalczyli klasę B w tańcu standardowym podczas turnieju tańca o puchar prof. Mariana Wieczystego, który odbył się w Krakowie.

Za nami ostatni w tym roku turniej tańca towarzyskiego. Ostatni, ale najważniejszy i najbardziej prestiżowy. Na 45. turnieju tańca o puchar prof. Mariana Wieczystego w Krakowie klub Takt Chełm w kategorii 14-15 lat w klasie C reprezentowała para Jakub Ungert i Patrycja Koziej. Do Krakowa zjechało ponad 750 par polskich i zagranicznych, by przez trzy dni rywalizować o najwyższe laury taneczne.

Nasi tancerze zmagali się w z 27 parami w tańcach standardowych i 26 parami z tańcach latynoamerykańskich. Po rundach kwalifikacyjnych, ćwierćfinałowych, półfinałowych i finałowej rozgrywce Jakub i Patrycja zajęli drugie miejsce, zdobywając tym samym nową klasę taneczną B w stylu tańców standardowych.

W stylu latynoamerykańskim nasza dwójka zajęła w ostatecznej klasyfikacji 16 miejsce na 27 występujących par. Ponadto Jakub i Patrycja wzięli również udział w zmaganiach tanecznych w kategorii open, czyli rywalizowali w tej samej grupie wiekowej, ale z parami posiadającymi taką samą lub wyższą klasę taneczną, zajmując 10 miejsce w stylu standard na 19 par i 19 miejsce w tańcach latynoamerykańskich na 23 startujące pary.

Jakub i Patrycja trenują pod okiem Łukasza Pawlaka, Michała Łokińskiego, Wojciecha Rozwałki i Grzegorza Zmokłego. (k)