Sukces uczennicy I LO – Weronika Błaziak

Weronika Błaziak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, została czwartą w historii szkoły finalistką olimpiady z literatury i języka polskiego. Dzięki temu już ma 100 procent punktów z matury z ojczystego języka.

Ogólnopolski finał olimpiady literatury i języka polskiego odbywał się w dniach 3-6 kwietnia w Konstancinie i w Warszawie. Pierwszą próbą było napisanie przez uczestników pracy. Weronika Błaziak z I LO w Chełmie znalazła się w gronie 70 najlepszych uczniów w Polsce, przechodząc do etapu ustnego olimpiady.

Tu, oprócz wiedzy i kwiecistego języka, Weronika musiała się popisać umiejętnościami oratorskimi i stalowymi nerwami. – Olimpiada przedmiotowa kosztuje wiele wyrzeczeń, stresu i energii życiowej, jednak w zamian daje coś o bardzo cennego. Nie mówię tu o indeksie czy tytule finalisty.

To możliwość poszerzenia horyzontów ze szczególnie interesujących dziedzin, doskonała atmosfera święta nauki i cudowni ludzie, towarzyszący wiedzą, wsparciem i swoją otwartością na każdym etapie – mówi Weronika.

Dzięki tytułowi finalistki olimpiady polonistycznej uczennica I LO w Chełmie otrzyma na egzaminie maturalnym z języka polskiego (zarówno w części ustnej jak i pisemnej na obu poziomach) sto procent punktów. Weronikę w jej przygotowaniach wspierała nauczycielka Anna Popielewicz. (kg)