Sukces uczniów I LO

Polska Agencja Prasowa ogłosiła laureatów konkursu „Moja ulica leży w Europie”, realizowanego w ramach projektu EuroPAP News, który współfinansowany był przez Parlament Europejski. Wśród nagrodzonych znalazła się młodzież z I LO w Krasnymstawie.


Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży oddziaływaniem członkostwa Polski w Unii Europejskiej na codzienne życie Polaków, w tym przede wszystkim wpływem działalności Parlamentu Europejskiego. Ponad 11 tysięcy złotych zostało podzielonych między laureatów konkursu, a jury złożone z dziennikarzy Polskiej Agencji Prasowej przyznało po trzy nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych jurorzy za najlepszą uznali pracę uczniów z I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie: Aleksandry Skubisz, Bartłomieja Sadowskiego, Mai Wieleby i Mileny Lis. Nasi młodzi artyści stworzyli piosenkę wraz z teledyskiem, przedstawiając, dlaczego Unia Europejska jest ważna dla Polski. Ich autorska produkcja została wyróżniona nagrodą pieniężną o wartości 2500 zł. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here