Sukces uczniów z Łopiennika Nadrzecznego

Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzeczny zajęli trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Hymn Unii Europejskiej – Oda do radości”. Pokonali ponad 630 szkół!

19 lutego uczniowie klasy II SP w Łopienniku Nadrzecznym wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Hymn Unii Europejskiej – Oda do radości”. – Spośród 637 szkół z całej Polski, nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce w kategorii interpretacja wokalna – informuje Elżbieta Sawa, dyrektor SP w Łopienniku Nadrzecznym. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka muzyki Dorota Maciejewska.

Organizatorem imprezy była Fundacja Honor Pomagania Dzieciom. Jego celem było rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz kultury wspólnego śpiewania, a także ujawnianie ich uzdolnień i umiejętności muzycznych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez całą klasę „Ody do radości”.

Utwór musiał być zaśpiewany z pamięci z podkładem muzycznym z płyty lub z akompaniamentem własnym lub a capella. Przy ocenie jury wzięło pod uwagę: znajomość utworu, pomysłowość wykonania, walory artystyczne, poprawność śpiewu, zaangażowanie oraz umuzykalnienie.

Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie do programu realizowanego podczas 7-dniowego wyjazdu do Zakopanego lub Kawęczynka na Roztoczu w roku szkolnym 2020/2021 lub 2021/2022 w wyznaczonym przez fundację terminie. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here