Sukces w głosie

Kolejny wyróżnienie dla wokalistki z Siedliszcza. Weronika Jęruszak zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Wygraj Sukces”, który odbył się w Tarnobrzegu.

Konkurs z Tarnobrzega to największy w kraju festiwal wokalny. Jest prestiżowym wydarzeniem muzycznym o szerokim zasięgu. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 2500 wokalistów z ponad 50 ośrodków kultury z całej Polski. Festiwal składał się z czterech etapów: eliminacji wstępnych, regionalnych, półfinału oraz finału.

W półfinale w Tarnobrzegu zaprezentowało się 126 wokalistów, spośród których 17 najlepszych osób zakwalifikowało się do koncertu finałowego. A oceniało ich wyjątkowe jury: Aneta Figiel, Rafał Szatan, Michał Jurkiewicz, Mariusz Ryś, Adrian Wiśniewski oraz Krzysztof Herring. W koncercie finałowym, piosenką „Kiedy księżyc jest w nowiu”, Weronika wyśpiewała III miejsce.

Nasza wokalistka mieszka w Siedliszczu a na co dzień uczęszcza do pierwszej klasy II LO w Chełmie oraz do piątej klasy II st. Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmie. Swoje umiejętności wokalne rozwija w Chełmskiej Akademii Musicalowej oraz w Studiu wokalnym FEVER w Lublinie. (reb)