Sukcesy krasnostawskich pływaków

Norbert Zacharzyński z UKS Wodnik Krasnystaw został mistrzem Polski juniorów młodszych w pływaniu! Kilka dni wcześniej spory sukces odniósł też Wojciech Sławacki.

W dniach 10-12 lipca w Lublinie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu, gdzie dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Norbert Zacharzyński z klubu Wodnik Krasnystaw. Norbert triumfował w kat. juniorów 16-letnich w stylu klasycznym na dystansach: 100 m (z czasem 1:04.90) i 200 m (z czasem 2:19.58).

Kilka dni wcześniej, 5-7 lipca, odbyły się zawody w Olsztynie, gdzie dwa medale (złoto i brąz) zdobył z kolei inny zawodnik Wodnika Wojciech Sławacki. Krasnostawianin startował w kategorii juniorów młodszych 14-lat. Najlepszy wynik uzyskał pokonując rywali na 50 m stylem dowolnym (z czasem 25.30), a brąz wywalczył na 100 m tym samym stylem (w czasie 55.84). Norbert i Wojciech to podopieczni trenera Andrzeja Miciuły. (kg)