Sukcesy przy zielonych stołach

Wola Skromowska była areną zmagań młodych tenisistów stołowych. Rozegrano tam indywidualne i drużynowe mistrzostwa województwa w kategorii skrzatów i żaków. Sporo medali przywieźli z imprezy zawodnicy Ogniwa Chełm.


Najlepiej z chełmskiej ekipy wypadł Szymon Mróz, który w kategorii żak zdobył złoto. Tym samym powtórzył swój wyczyn sprzed roku, gdzie okazał się najlepszy w kategorii niższej, skrzatów. Mróz okazał się nie do powstrzymania. W finale pokonał swojego największego rywala, Olafa Cyrankiewicza z Niedrzwicy Dużej 3:2. Udanie zaprezentował się w żakach Damian Wituch, który uplasował się na piątym miejscu. Trzeci z naszych zawodników, Jonatan Piasecki zajął dziewiątą lokatę.

W grupie żaczek Julia Tatysiak wspólnie z Leną Romanowską wywalczyły brązowe krążki w grze pojedynczej oraz okazały się najlepsze w grze podwójnej. Na miejscu piątym zawody ukończyła Kinga Piech, a dziewiąta była Wiktoria Piasecka.

Udanie zawodnicy Ogniowa zaprezentowali się w grze podwójnej chłopców. Do złota dziewcząt chłopcy dorzucili drugie miejsce Damiana Witucha, którzy w parze z Tymoteuszem Królickim z Werbkowic zostali wicemistrzami województwa. W tej samej konkurencji brązowe krążki zawisły na szyjach Mroza i Piaseckiego.

Chełmscy tenisiści stołowi zdominowali natomiast kategorię gry mieszanej. Mistrzami województwa zostali Lena Romanowska i Jonatan Piasecki, wicemistrzami Julia Tatysiak i Szymon Mróz, a trzecie miejsce wywalczyli Kinga Piech i Damian Wituch. Jedyna nasza przedstawicielka w kategorii skrzatek, Wiktoria Piasecka wywalczyła piąte miejsce.

W drużynowych mistrzostwach województwa nasze zespoły wywalczyły tytuły wicemistrzów. Srebra do domu przywiozły zespoły w składach: Wituch/Mróz /Piasek oraz Romanowska/Tatysiak/Piech. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here