Sukcesy Wodnika Krasnystaw

Za nami piąta runda ligi pływackiej „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Zawody przeprowadzono na obiekcie Aqua Lublin, a uczestniczyło w nich 540 zawodników z 18 klubów. Nie zabrakło 9-osobowej reprezentacji Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw.

Wśród 13-latków najlepiej popłynął Hubert Bartnik z krasnostawskiego Wodnika, który zdobył złote medale na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym. Z kolei Zuzanna Zdybel zajęła drugie miejsca na dystansie 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym. – Na uwagę zasługuje bardzo dobry start Emilii Dyśko. W kategorii dzieci 11-letnich dwa razy była druga: na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Jej młodsza siostra, 8-letnia Ada, wśród rówieśniczek zajęła 7 miejsce – informuje Andrzej Miciuła, trener UKS Wodnik Krasnystaw. (kg)