Sukcesy zapaśników z Krasnegostawu

Sekcja zapasów w stylu wolnym w LMKS Krasnystaw rośnie w siłę! Wrzesień był niezwykle udanym miesiącem dla zawodników tego klubu.

Najpierw w Siedlcach w mistrzostwach Polski juniorów zawodnicy LMKS zdobyli trzy medale i wygrali klasyfikację drużynową. Złoto wywalczył Kamil Sykuła w kategorii wagowej do 86 kg, a brązowe krążki zdobyli Adrian Bielecki – 74 kg i Ernest Kopeć – 65 kg. Trzej kolejni zawodnicy: Miłosz Luchowski do 70 kg, Bartłomiej Becik do 57 kg i Marcin Kawęcki do 74 kg uplasowali się tuż za podium na piątych miejscach, przegrywając walki o brązowe medale.

Tydzień temu w Akademickich Mistrzostwach Polski w Warszawie świetnie spisali się Mateusz Antoniak i Sylwia Żebrowska. Mateusz sięgnął po tytuł wicemistrza kraju, a Sylwia zdobyła brązowy medal.

W tym samym czasie we Włodawie rozgrywano finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrą formą błysnął Kacper Golec, który w kategorii wagowej do 65 kg wywalczył wicemistrzostwo Polski w kategorii wiekowej 15-17 lat.