Sum już po walnym

9 listopada w kole PZW Sum odbyło się zebranie sprawozdawcze z działalności koła w 2022 roku.

Walne poprowadził prezes Marian Grzywna, a okręg reprezentował Tadeusz Mullson. Zarząd koła uzyskał jednogłośnie absolutorium. Spotkanie było też okazją do wręczenia odznaczeń. Jan Czapla został uhonorowany medalem PZW za zasługi dla wędkarstwa, a Stanisław Wróbel otrzymał brązową odznakę PZW za podobną działalność. Pierwsze miejsce w kołowej klasyfikacji zawodów z cyklu Grand Prix zdobył Mateusz Dawidek, a drugie miejsca zajęli ex aequo: Marcin Adamczyk i Jerzy Zieliński.

Zawody w Święto Niepodległości

11 listopada na Bugu w Woli Uhruskiej odbyły się zawody wędkarskie z okazji Święta Niepodległości zorganizowane przez koło PZW Wodnik. Łowiono w dwóch kategoriach: drapieżnik i ryba spokojnego żeru. W szranki stanęło 32 zawodników. W spinningu wygrał Jarosław Żołnacz, który złowił okonia o długości 35 cm, drugi był Piotr Walczuk, a trzeci Sławomir Łontkowski. Ryba spokojnego żeru: 1. Konrad Szyszkowski – 6290 g, 2. Krzysztof Szyszkowski – 5000 g, 3. Tomasz Radziewicz – 4320g.

Sandacz zakończył sezon

W czwartek (11 listopada) na zbiorniku Piaski w Kozieńcu odbyły się zawody wędkarskie kończące sezon dla członków koła PZW Sandacz w Siennicy Różanej. W kategorii spławikowej rywalizowało 27 zawodników. Wygrał Kamil Suski (2530 g), drugie miejsce zajął Marcin Harań (1220 g), a trzeci był Radosław Knap (930 g). Przy okazji wyłoniono zwycięzców całego sezonu wędkarskiego 2022. Pierwsze miejsce zajął Kamil Suski, drugie Jacek Mazurek, a trzecie Radosław Knap. (b)