Sum zakończył sezon

(5 listopada) Na Bugu w Dorohusku rozegrano kończące sezon zawody dla członków Koła PZW Sum. Łowiono w kategorii dowolnej, a liczyła się największa ryba. Do rywalizacji stanęło 20 wędkarzy.

Największego drapieżnika – szczupaka o długości 75 cm – złowił Jakub Mruk. Drugie miejsce zajął Bogumił Mikulski, ze szczupakiem o długości 66 cm, a trzeci był Piotr Borkowski z okoniem o długości 27,7 cm. Największą rybę spokojnego żeru – leszcza o długości 43 cm – złowił Tomasz Burdan. 32-centymetrowy kleń dał drugą lokatę Stanisławowi Wróblowi, a podium zamknął Krzysztof Kozaczuk z 24-centymetrową płocią. Robert Kozak ufundował puchary, a Wiesław Drozd przygotował pyszną zupę rybną.

Jesienne sprzątanie Stańkowa

(5 listopada) Dziewięciu członków koła PZW Wodnik przeprowadziło coroczne jesienne sprzątanie brzegów zbiornika Stańków. Śmieci zbierano na odcinku od spustu wody do stanowisk przy tzw. topolach. Panowie i jedna pani uzbierali osiem 120-litrowych worków różnego rodzaju odpadów, z których większość stanowiły, niestety, pozostałości wędkarskie. Po akcji sprzątania zbiornika na wszystkich czekała gorąca grochówka przygotowana przez Sebastiana oraz niespodzianka, która była zasługą Sławka.

Z życia Koła PZW „Brzana” w Chełmie

(6 listopada) Przy delikatnym deszczu i pochmurnym niebie, nad Bugiem w Siedliszczu szesnastu wędkarzy z koła „Brzana” w Chełmie stanęło w szranki o „Puchar Łowca Drapieżników”. Pomimo dużego zaangażowania i stosowania przez zawodników różnych metod połowu Bug był niełaskawy.
Puchar zdobył Jan Rząd, łowiąc okonia – 24,5 cm. Okoń wrócił do rzeki a „Brzana” zakończyła tegoroczne zmagania z wędką.

ZAPROSZENIA

Zarząd „Brzany” zaprasza członków koła na sprzątanie nabrzeży zbiornika Żółtańce, które odbędzie się w sobotę 19 listopada. Zbiórka o godz. 8:00. Zgłoszenia przyjmuje prezes koła – nr tel. 603 210 120.
Zarząd Koła PZW Brzana w Chełmie przypomina o Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym za 2022 rok, które odbędzie się w 4 grudnia 2022 r. o godz. 10:00 (przy braku quorum o godz. 10:30) w sali konferencyjnej ChDK w Chełmie przy placu Tysiąclecia Państwa Polskiego. (b)