Super Spedytor po raz pierwszy

W Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie odbyła się pierwsza edycja Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu „SUPER SPEDYTOR”.

Do rywalizacji o zwycięstwo w kategorii indywidualnej oraz zespołowej przystąpiło 15 uczniów technikum spedycyjnego z czterech szkół z województwa lubelskiego. W pierwszej kolejności zmagali się z testem, składającym się z 40 pytań, dotyczących organizowania procesów transportowych. Po indywidualnej próbie sił przyszedł czas na pracę w trzyosobowych zespołach. Każda drużyna szkolna musiała wykonać wspólnie zadanie praktyczne, polegające na zrealizowaniu zlecenia spedycyjnego, w ramach którego należało uformować ładunek, wybrać ubezpieczyciela, określić optymalny środek transportu, zaplanować proces przewozowy z uwzględnieniem norm czasu pracy kierowców oraz wypełnić fakturę VAT za zrealizowane czynności.

Po ocenie prac przyszłych spedytorów przewodniczący komisji konkursowej Jarosław Wójcicki – dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie, ogłosił zwycięzców. W kategorii indywidualnej I miejsce zajęła Aleksandra Mochniej (uczennica Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie), II – Katarzyna Mielnik (również reprezentantka gospodarzy), III – Magdalena Stefaniuk (Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. KEN w Białej Podlaskiej). W zmaganiach drużynowych najlepsi okazali się spedytorzy z Białej Podlaskiej, II miejsce wywalczyli uczniowie z Chełma (ZSEiT), III miejsce drużyna z ZS 1 z Białej Podlaskiej (szkoła z Białej Podlaskiej zgłosiła do udziału dwa trzyosobowe składy); na IV pozycję zapracował Zespół Szkół im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach.

– Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, opiekunom, którzy przygotowali swoich uczniów do zmagań konkursowych oraz organizatorom tego przedsięwzięcia: Grzegorzowi Korbie oraz Adamowi Kautschowi, nauczycielom przedmiotów zawodowych w ZSEiT – powiedział dyrektor Wójcicki podczas ogłaszania nazwisk Super Spedytorów. – Mam głęboką nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się podczas II edycji tej imprezy, która z pewnością przyczyni się do promowania szkolnictwa zawodowego w naszym mieście i regionie – stwierdził gospodarz Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie.

Nad konkursem objęli patronat: Teresa Misiuk – lubelski kurator oświaty oraz Jakub Banaszek – prezydent Chełma. (mk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here