Super zabawa przy parafii

Już po raz X boisko Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy al. Spółdzielczości Pracy było miejscem radosnego, pełnego energii świętowania. Na X Parafialnym Festynie Rodzinnym „Rodzinalia 2018”, zorganizowanym przez parafię p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, bawiły się tłumy.


W niedzielne popołudnie, 10 czerwca po mszy świętej o 12.30 tradycyjnym już korowodem parafianie „Bazylianówki” i mieszkańcy Lublina zainaugurowali jubileuszowy festyn. Na dużej scenie zaprezentowały się m.in. dzieci z parafialnej scholii „Promyczki”, Zamoy Cheerleaders czy parafialna orkiestra dęta z Szastarki.

Nie zabrakło bitwy na balony napełnione wodą, rodzinnej sztafety, loterii fantowej, festynowej zumby i wielu innych zabaw, które gromadziły wielu uczestników. Najmłodsi oblegali warsztaty artystyczne, baseny z kulkami, ścianki wspinaczkowe czy miejsce, w którym działał Parafialny Klub Sportowy. To tu odważni mogli zagrać w unihokeja czy pochodzić na szczudłach. Głodnych i spragnionych kusiły stoiska z ciastami i grill proboszcza oraz wiejski stół pełen przysmaków. Dzieciaki chętnie zaglądały też do pojazdów służb miejskich. Wielką radość wzbudził zwłaszcza ogromny tort „rodzinaliowy”. Świetna zabawa trwała do wieczora – gwiazdą był pełen niespożytej energii dziecięcy zespół muzyczny „Arka Noego”. Festyn, który swoim patronatem objął prezydent Lublina i ks. arcybiskup Stanisław Budzik, odbywał się w ramach programu „Dzielnice Kultury”. (EM.K.)