Świadkowie miłosierdzia

22 kwietnia, w wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia, do kościoła św. Piotra Apostoła w Lublinie przy ul. Królewskiej 9 zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny – bezpośrednich świadków Bożego miłosierdzia.


Mszy świętej o godz. 18.00 przewodniczył ks. Krzysztof Podstawka, wicekanclerz Kurii Metropolitalnej i rzecznik prasowy abpa Stanisława Budzika. Następnie odbył się koncert „Misercordiae Testis” w wykonaniu chóru Gospel Rain. Można było usłyszeć najbardziej przejmujące pieśni i piosenki zespołu pochodzące z dwóch ostatnich albumów koncertowych „N” i „Ogień”. Były też utwory do tej pory niezarejestrowane. Koncert został zrealizowany przy współudziale Wydziału Kultury Miasta Lublin.
Gospel Rain w 2016 r. świętował jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział św. Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel. W dorobku fonograficznym Gospel Rain znajdują się cztery płyty. Najnowsza pt. „Ogień” zawiera utwory autorstwa Grzegorza Głucha i innych członków zespołu. Zaproszenie do udziału w jej nagraniu przyjęli m.in. Łukasz i Paweł Golcowie, Olga Szomańska – niezapomniany głos oratoriów Piotra Rubika, Kasia Dereń – jeden z najbardziej obiecujących głosów polskiej sceny, a także orkiestra smyczkowa, kierowana przez Michała Ostrowskiego. Gospel Rain jest współtwórcą i głównym wykonawcą wielkich plenerowych Koncertów Chwały gromadzących co roku w wieczór Bożego Ciała w Lublinie kilkunastotysięczną widownię. EK