Świdkon za nami

Jubileuszowy Świdkon przyciągnął tłumy miłośników fantastyki

W ubiegły weekend Centrum Kultury w Świdniku zamieniło się w Centrum Fantastyki. A wszystko za sprawą X już edycji Świdkonu.
Trzydniowa impreza (24-26 marca) przyciągnęła tłumy. – Z roku na rok coraz więcej osób bierze udział w naszym konwencie – przyznaje Grzegorz Krusiński, organizator imprezy.
Program tegorocznej, dziesiątej edycji Świdkonu nie pozostawiał fanom fantastyki wiele wolnego czasu. Uczestnicy wydarzenia zaczęli przybywać do Centrum Kultury już w piątek po południu. Organizatorzy przygotowali dla nich wykład o motywach historycznych w polskiej fantastyce czy pogadankę o anime. Już w piątek można było również zmierzyć się w pierwszych konkursach i turniejach, m.in. konkursie wiedzy o uniwersum Star Wars.
Podobnie jak w poprzednich edycja, kolejne dwa dni wypełnione były grami planszowymi, bitewnymi, fabularnymi, konsolowymi. Nie zabrakło też prelekcji, które wygłosił m.in. Krzysztof Księski, założyciel Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza” oraz Grzegorz Wielgus, autor powieści „Krzyżowiec”. Słowem – było fantastycznie! (mg)