Świdniccy krwiodawcy niezawodni

Blisko 23,5 litra krwi honorowo oddane przez ponad 50 osób to wynik kolejnej akcji zorganizowanej w ubiegły piątek przez Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik w siedzibie firmy.


Tym razem krew oddawano m.in. z myślą o małym Jakubie, który jest leczony na oddziale hematologii, onkologii i transplantacji dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitalu Dziecięcego w Lublinie.

– To była bardzo udana akcja. Dzięki niej na pewno uda się przeprowadzić wiele zabiegów i operacji ratujących życie i zdrowie pacjentów – mówi Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik, który już zapowiada kolejne takie przedsięwzięcia.

Najbliższe, zgodnie z ustalonym już na początku roku harmonogramem odbędzie się w PZL 7 czerwca. Ale świdniccy krwiodawcy planują zorganizować dodatkową zbiórkę podczas Świdnik Air Festival (8 i 9 czerwca na trawiastym lotnisku przy ul. Sportowej) oraz 7 lipca podczas obchodów Świdnickiego Lipca przy Okrągłym Kościele.

– Jestem pewien, że świdniczanie jak zwykle nie zawiodą, a ten rok będzie rekordowy pod względem ilości oddanej krwi – zapowiada A. Słotwiński.

Do tej pory podczas organizowanych przez klub akcji udało się już zebrać ponad 140 litrów krwi, a życiodajnym lekiem z potrzebującymi podzieliło się już ponad. 300 osób.
JN