Świdniccy seniorzy dostaną karty?

Urząd Miasta Świdnik rozważa przystąpienie do programu „Ogólnopolska Karta Seniorów”. Świdniczanie, którzy ukończyli 60 rok życia uzyskaliby dostęp do korzystania ze zniżek w ponad 2,5 tys. punktach w całej Polsce. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, urzędnicy zamierzają skonsultować ten pomysł ze Świdnicką Radą Seniorów.

Ogólnopolska Karta Seniora (OKS) to dokument uprawniający do korzystania ze zniżek i rabatów np. w sanatoriach, uzdrowiskach, gabinetach rehabilitacji, salonach optycznych, instytucjach kultury i wybranych sklepach.

Pomysłodawcą Ogólnopolskiej Karty Seniora jest Stowarzyszenie MANKO, które od ponad dwóch dekad podejmuje inicjatywy służące poprawie jakości życia, bezpieczeństwa i zdrowia seniorów.

Ostatnio z jego przedstawicielami spotkały się władze Świdnika oraz reprezentanci świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, by rozmawiać o wprowadzeniu takiej karty również w naszym mieście. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji o przystąpieniu do programu, Urząd Miasta planuje skonsultować go jeszcze z większym gronem seniorów na najbliższej sesji Świdnickiej Rady Seniorów.

– Sesja odbędzie się 6 grudnia w szerszym gronie, między innymi z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i temat ten zostanie poddany pod dyskusję. Chcemy poznać opinie świdnickich seniorów i omówić szczegóły programu – mówi Katarzyna Lis, rzecznik świdnickiego Ratusza.

Z myślą o starszych mieszkańcach w mieście trwają także prace związane ze stworzeniem Klubu Seniora, a ostatnio, podczas obchodów Wojewódzkiego Dnia Seniora miasto odebrało wyróżnienie „Gmina przyjazna seniorom”, przyznane za działania podejmowane na rzecz rozwoju i aktywności seniorów. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here