Świdniccy strażnicy z kolejnymi kamerami i defibrylatorami

100 tys. zł dostanie świdnicka Straż Miejska z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup trzech defibrylatorów, kamer monitoringu miejskiego i akcesoriów do realizowanego w przedszkolach programu „Autochodzik”.


Świdniccy strażnicy miejscy otrzymali dofinansowanie z rządowego programu na realizację kolejnej edycji projektu „Widzę – Reaguję”.

– W ramach projektu przewidujemy m. in. szkolenia dla uczniów miejskich placówek i pracowników administracji publicznej, montaż nowych kamer na terenie miasta czy zakup nowego modelu auta i innych akcesoriów do popularnego w przedszkolach programu „Autochodzik” – mówi Janusz Wójtowicz komendant Straży Miejskiej i współautor projektu.

Dzięki ministerialnemu dofinansowaniu w poprzedniej edycji programu „Widzę – Reaguję” w mieście zamontowano m.in. kamery rozpoznające tablice rejestracyjne. Urządzenia się sprawdziły, dlatego planowany jest zakup kolejnych. Będzie ich cztery. W planach jest zakup defibrylatorów AED, czyli sprzętu medycznego, który w razie potrzeby (np. w przypadku nagłego zatrzymania krążenia) może przywrócić prawidłowy rytm serca.

– Defibrylatory będą dostępne w Urzędzie Miasta Świdnik, Komendzie Straży Miejskiej oraz Miejskim Centrum Usług Socjalnych. Usytuowanie defibrylatorów w tych miejscach pozwoli na szybszą reakcję w przypadku zagrożenia życia – mówi Karol Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Świdnik.

Całkowity koszt projektu to 116 tys. zł. 16 tys. zł dołoży Urząd Miasta Świdnik. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here