Świdnicka Avia tuż za liderem

Dwa zwycięstwa nr 5 i 6 w tegorocznych rozgrywkach III ligi odnieśli w ubiegłym tygodniu piłkarze trzecioligowej Avii Świdnik.


W obu spotkaniach świdniczanie wygrywali bez najmniejszych problemów. W środę pokonali 6:1 u siebie rezerwy Korony Kielce (m.in. hat-tricka ustrzelił Wojciech Białek), a w sobotę uporali się na wyjeździe z Hetmanem Zamość wygrywając 3:0 (dwie bramki zdobył Kamil Oziemczuk). Dzięki zwycięstwom w sobotę świdniczanie awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

9. kolejka (9 września): Avia Świdnik – Korona II Kielce 6:1 (Maluga 12, Białek 31, 49, 54, Oziemczuk 41, Uliczny 57 – Piróg 72) * Podlasie Biała Podlaska – Jutrzenka Giebułtów 0:2 (Kozieł 16, 24) * KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1 (Matofij 76) * Stal Kraśnik – Podhale Nowy Targ 2:2 (Zawierucha 5, Cygan 10 – Grunt 13, 36) * Wisła Puławy – Wisła Sandomierz 3:2 (Pielach 3, Paluchowski 19, 90 k – Sudy 28, Siedlecki 69) * Sokół Sieniawa – Siarka Tarnobrzeg 1:0 (Majda 18) * Orlęta Radzyń Podlaski – Lewart Lubartów 2:1 (Wojczuk 51, Syryjczyk 75 – Szczotka 90) * Cracovia II – Wisłoka Dębica 0:1 (Sojda 79) * Stal Stalowa Wola – Chełmianka 0:1 (Prytulak 72) mecz: ŁKS Łagów – KS Wiązownica został odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego * pauzował: Hetman Zamość.

10. kolejka (12/13 września): Hetman Zamość – Avia Świdnik 0:3 (Oziemczuk 3, 14, Uliczny 50) * Podhale – Wólczanka 2:2 (Grunt 40, Nawrot 85 – Pietluch 18, 20) * Korona II – Podlasie 8:0 (Firlej 14 , 21, 38, Sowiński 32, 39, Górski 49, 66, Długosz 63) * Siarka – Orlęta 3:0 (Wolski 49, 77, Janeczko 85) * Stal Kraśnik – ŁKS 1:2 (Michalak 32 – Rogoziński 45, Imiela 90 k) * Wisłoka – Stal St. W. 0:2 (Witasik 85, Fidziukiewicz 90 k) * mecze: Jutrzenka – KSZO, Lewart – Cracovia II, W. Sandomierz – Sokół i Wiązownica – W. Puławy zakończyły się po zamknięciu tego wydania * pauzowała: Chełmianka.

1. W. Puławy 9 24 24-12
2. Avia 9 18 27-10
3. Sokół 8 18 16-8
4. W. Sandomierz 8 17 18-9
5. ŁKS Łagów 9 16 14-9
6. Podhale 6 14 9-4
7. Wisłoka 10 13 11-14
8. Siarka 9 12 14-7
9. Chełmianka 9 12 10-10
10. Wólczanka 8 11 17-16
11. Stal St. Wola 6 10 10-8
12. Orlęta 8 10 7-13
13. Korona II 9 9 18-19
14. Lewart 9 9 14-15
15. Stal Kraśnik 9 8 12-17
16. Podlasie 7 7 9-23
17. Wiązownica 7 7 10-17
18. Cracovia II 8 7 4-9
19. KSZO 7 6 7-10
20. Jutrzenka 4 6 4-9
21. Hetman 9 2 4-20

W następnej kolejce – 19 września: Avia – Chełmianka (16:00)