Świdnicka strefa młodych

Dystrykt Young to nowy projekt Miejskiego Ośrodka Kultury. Jego adresatami są młodzi ludzie, a celem zachęcenie ich zaangażowania się w kulturę i sztukę.


– Głównym założeniem programu Dystrykt Young jest aktywizacja młodych osób w strefie kultury i sztuki. Poprzez tworzenie ciekawych inicjatyw w przestrzeni miejskiej chcemy, aby próg naszego Centrum Kultury przekraczało więcej młodzieży – mówi Mateusz Wszelaki, który razem z Mają Białą koordynują przedsięwzięcie.
W ramach projektu młodzi świdniczanie zorganizują różne warsztaty, spotkania i zajęcia. Nagrywają też wywiady z ciekawymi ludźmi (Adrianem Makarem, Stasiem Stefaniakiem, Moniką Kowalczyk i Arkadiuszem Klejem), które są umieszczane na kanale „Świdnik Wysokich Lotów” na Youtube.
– Przez te wywiady pragniemy pokazać, że warto poświęcać swój czas i robić coś kreatywnego – dodaje M. Wszelaki.
Wybrano też 9 osób, które noszą tytuł Ambasadora Programu i są zaangażowani w poszukiwanie lokalnych talentów. Zostali nimi: Weronika Rabińska, Aleksandra Bobińska, Karolina Czubak, Mikołaj Denysiuk, Sebastian Kucharski, Olek Jankowski, Dawid Staniak, Maresz Miciuła i Maciek Baraniak
Po świętach wielkanocnych na portalu „Świdnik – wysokich lotów” ruszy zakładka Młodzieżowego Sztabu Medialnego, gdzie będą publikowane reportaże i felietony związane z życiem świdnickiej młodzieży. Cały projekt skierowany jest do osób w wieku od 10 do 30 lat. Pytania i zgłoszenia do ambasadorskiej współpracy można kierować na adres mailowy – mateuszwszelaki@mok.swidnik.pl. (w)