Świdnicka Wyprzedaż Garażowa szuka lokum

Każdy z nas ma w domu rzeczy, których już nie używa, a które są na tyle w dobrym stanie, że szkoda je wyrzucać. Pani Karolina ze Świdnika zaproponowała, aby zorganizować w mieście Świdnicką Wyprzedaż Garażową, czyli cykliczne spotkania, podczas których mieszkańcy mogliby wymieniać się takimi przedmiotami lub je odsprzedawać. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem, a o wsparcie tej inicjatywy interpeluje radny Marcin Magier.

Radny zwrócił się do władz miasta z prośbą o bezpłatne udostępnienie pomieszczenia, w którym taka „garażowa” wyprzedaż mogłaby być organizowana.

– Sam pomysł jest inicjatywą oddolną, zakładającą umożliwienie mieszkańcom organizacji cyklicznych spotkań, podczas których będzie możliwość prowadzenia wyprzedaży garażowych. Inicjatywa została ogłoszona już w mediach społecznościowych i cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Świdnika oraz okolic. Powstała też specjalna grupa zrzeszająca entuzjastów tego pomysłu, do której wciąż przyłączają się nowe osoby – mówi radny.

Zdaniem organizatorów najlepszym miejscem do przeprowadzenia takiego eventu byłaby hala sportowa przy którejś z miejskich szkół, co zapewniłoby wystarczającą przestrzeń do wystawienia stoisk przez mieszkańców i nie powodowałoby konieczności odwoływania spotkania w przypadku złej pogody.

– Wyprzedaż garażowa będzie organizowana w weekendy, więc nie powinna kolidować z planowanymi zajęciami – dodaje radny.

W swojej interpelacji zapytał burmistrza również o to, czy miasto może wesprzeć tę inicjatywę w innej formie. Jaka będzie odpowiedź, okaże się niebawem. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here