Świdnicki Ironman

Każdą wolną chwilę poświęca treningom i popularyzacji triathlonu wśród młodzieży. Sam też jest dla niej najlepszym przykładem, bo niedawno zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Nauczycieli w Triathlonie. Mowa o Piotrze Usidusie, wuefiście z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku i założycielu Świdnik Triathlon Team.


950 metrów wpław, 40 km na rowerze i 10 kilometrów biegu – tak w skrócie wyglądała trasa, którą pokonał Piotr Usidus ze Świdnika podczas Mistrzostw Polski nauczycieli w Triathonie, które odbyły się 15 lipca w Chęcinach.
– Decydując się na udział w mistrzostwach, chciałem się przede wszystkim sprawdzić – mówi. – Start był poprzedzony oczywiście treningami. Ćwiczyłem systematycznie, ale i „z głową”, i to pozwoliło mi lepiej przygotować się do startu.
Na co dzień Piotr Usidus jest wuefistą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku. Jest także inicjatorem powołania do życia Świdnik Triathlon Team – grupy, której celem są nie tylko wspólne treningi czy starty z zawodach, ale i popularyzacja tej dyscypliny sportu.
– Każdą wolną chwilę poświęcam na treningi i popularyzację triathlonu wśród młodzieży. Na swoim przykładzie pragnę pokazywać moim wychowankom, jak ważny jest sport dla naszego zdrowia i samopoczucia. Każda forma aktywnego spędzania czasu jest dobra. Nie musi być to wcale triathlon. Każdy znajdzie w sporcie coś dla siebie. Trzeba tylko wstać z kanapy i wyjść z domu. Wszystkich, którzy chcieliby się do nas przyłączyć, zapraszam na nasz fanpage na facebooku: Świdnik Fashion Team – zachęca P. Usidus.
Przez panem Piotrem kolejne wyzwania. Już 4 sierpnia zamierza wystartować w Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej. Jednak jak mówi, najważniejszy cel, jaki sobie na ten rok postawił, to ukończenie zawodów triathlonowych na dystansie IronMan, czyli 3800 metrów pływania, 180 km na rowerze i 42 km biegu, zaplanowanych na pierwszy weekend września w Malborku. Trzymamy kciuki… (w)