Świdnicki nieład

Jedno ze zdjęć, jakie otrzymaliśmy od Czytelnika poruszonego bałaganem, jaki panuje wokół budynku, po byłym urzędzie miasta

– Poseł Soboń na banerach zachwala Polski Ład, a tymczasem u nas świdnicki nieład – żartują świdniczanie, wskazując na teren za dawnym urzędem miasta. Choć to centrum Świdnika, patrząc na walające się tam śmieci, trudno uznać to miejsce za reprezentacyjne.

– Zobaczcie, jak wygląda teren za starym urzędem miasta – mówi jeden z naszych Czytelników. – Czy władzom miasta nie przeszkadza, że „rzut beretem” od ich siedziby panuje taki bałagan. Przecież to ścisłe centrum. Codziennie przechodzi tędy wielu mieszkańców. Gdzie służby porządkowe? Czemu się tym nie interesują?

Na dowód swoich słów świdniczanin przesłał nam zdjęcia, które – jak mówi – zrobił w minioną środę (16 lutego), w drodze z pracy do domu. Widać na nich mnóstwo śmieci, głównie plastikowych i szklanych butelek.

– Najwyraźniej ktoś regularnie urządza tu sobie zakrapiane imprezy. Może Straż Miejska powinna częściej się tu pojawiać na patrolach. Poseł Soboń na banerach zachwala Polski Ład, a tymczasem u nas, w centrum miasta, świdnicki nieład. Podobnych miejsc jest w mieście, niestety, coraz więcej – komentuje.

Temat bałaganu za budynkiem dawnego urzędu stał się również tematem dyskusji na facebookowej stronie Spotted: Świdnik – Nowy. Tu na pytanie, kto odpowiada za sprzątanie tego terenu, padały komentarze, że powinien sprzątać ten, kto zrobił bałagan.

Urząd Miasta wskazuje, że ten teren nie należy do gminy. Przypomnijmy, że jakiś czas temu został on sprzedany wraz ze starym ratuszem. – Skontaktujemy się z właścicielem w przedmiotowej sprawie – zapewniają urzędnicy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here