Świdnicki poseł pnie się w górę

Artur Soboń został wiceministrem w nowym resorcie aktywów państwowych.


– Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i pełnomocnik rządu ds. instrumentów finansowania rozwoju gospodarczego państwa. Dziękuję – napisał w ubiegłym tygodniu na Twitterze Soboń, publikując zdjęcie, na którym stoi w towarzystwie premiera Mateusza Morawieckiego.

Zatrudnienie Sobonia w resorcie funduszy i polityki regionalnej, o którym pisaliśmy parę tygodni temu, miało zatem charakter przejściowy. Nowo powstałym Ministerstwem Aktywów Państwowych, do którego trafił Soboń, kieruje Jacek Sasin. Jakie są zadania tego resortu? – Celem Ministerstwa Aktywów Państwowych jest kompleksowy nadzór na funkcjonowaniem obszaru energii w Polsce.

Działania ministerstwa mają m.in. doprowadzić do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa energetycznego, a obywatelom stabilnych dostaw energii, stworzyć warunki do rozwoju poszczególnych sektorów obszaru energii i zwiększyć konkurencyjność sektora – czytamy na stronie internetowej ministerstwa.

42-letni Artur Soboń od 2015 roku jest posłem Prawa i Sprawiedliwości. W październikowych wyborach uzyskał reelekcję, zdobywając 28 381 głosów. Swoją „ministerialną karierę” zaczął w lutym 2018 roku, gdy został wiceministrem (tak naprawdę sekretarzem stanu) w resorcie inwestycji i rozwoju. GR