Świdnicki szpital otwiera ZOL

Spotkanie w sprawie uruchomienia ZOL starosty Łukasza Reszki i dyrektora szpitala Jacka Kamińskiego

Za kilka miesięcy w świdnickim szpitalu ma powstać Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który będzie świadczył usługi całodobowej, długoterminowej opieki medycznej i pielęgnacyjnej. Jak tłumaczą władze starostwa, to odpowiedź na potrzeby oraz oczekiwania mieszkańców i tym samym szansa na pozyskanie przez lecznicę dodatkowych środków finansowych z Ministerstwa Zdrowia.


Pomysł dotyczący organizacji ZOL-u w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Świdniku ma dwa podstawowe założenia. Po pierwsze powstanie miejsce długoterminowej i specjalistycznej opieki, a po drugie dzięki tej inicjatywie szpital będzie miał szansę na pozyskanie dodatkowego wsparcia finansowanego z Ministerstwa Zdrowia.

– Zakład Opiekuńczo-Leczniczy jest miejscem niezwykle potrzebnym, wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom społecznym mieszkańców naszego powiatu – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki. – Dzięki tej inicjatywie pacjenci, którzy nie wymagają dalszej hospitalizacji w oddziale szpitalnym, będą mogli zostać objęci okresową, całodobową opieką i rehabilitacją. Co ważne, pierwszeństwo w dostępności do świadczeń udzielanych w ramach ZOL będą mieli mieszkańcy powiatu świdnickiego.

Wspomniany zakład ma mieścić się na drugim piętrze, w pomieszczeniach, które obecnie zajmuje II oddział chorób wewnętrznych. Dla pacjentów przeznaczonych będzie 12 sal, wyposażonych w 28 łóżek, w tym 3 specjalistyczne.

Pomocą w organizacji oddziału będzie wsparcie, jakie powiat przekazuje lecznicy. W tym roku ma być to kwota 400 tys. zł, a jej połowa ma być przeznaczona właśnie na ZOL. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w marcu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tej inwestycji, a rozpoczęcie działalności zakładu planowane jest wstępnie na lipiec tego roku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here