Świdnicki szpital z akredytacją

Na Oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4 w Lublinie Światowy Dzień Wcześniaka to dzień wyjątkowy. – Tego dnia personel dekoruje przestrzenie oddziału ozdobami, w których wyróżnia się przypisany wcześniakom fiolet - kolor osób wyjątkowych, wrażliwych i jednocześnie symbol waleczności. Przez cały dzień pielęgniarki i lekarze oddziału noszą fioletowe wstążki – wyjaśnia Alina Pospischil, rzecznik prasowy SPSK Nr 4 w Lublinie

Świdnicki szpital otrzymał certyfikat akredytacyjny nadany przez Ministra Zdrowia. Dokument potwierdza wysoką jakość świadczonych usług medycznych i będzie ważny przez najbliższe trzy lata.


Przyznaną SP ZOZ w Świdniku akredytacją w ubiegły czwartek, 18 listopada, podczas wspólnej konferencji pochwalili się Łukasz Reszka, starosta świdnicki i Jacek Kamiński, dyrektor SP ZOZ w Świdniku.

Jak wyjaśniali, korzyści wynikających z uzyskania akredytacji jest naprawdę wiele. To przede wszystkim zwiększenie poziomu jakości udzielanych usług, zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, ujednolicenie zasad sprawowania opieki nad pacjentami i zwiększanie konkurencyjności szpitala.

– Jego przyznanie jest podsumowaniem wieloletniej pracy dyrektora i całej załogi lecznicy. Mamy doskonałą kadrę, nowoczesny sprzęt, dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na wysoką jakość udzielanych świadczeń – mówił starosta Łukasz Reszka.

W naszym województwie podobnym dokumentem może poszczycić się zaledwie 11 placówek. Zaś w Polsce 173. Przy procesie akredytacyjnym brane pod uwagę są w zasadzie wszystkie obszary funkcjonowania szpitala. Standardy obejmują działalność medyczną, czyli diagnostykę, zabiegi operacyjne, znieczulenia, farmakoterapię, opiekę nad pacjentem. Sprawdzane jest również całe otoczenie pacjenta oraz zarządzanie personelem.

– To potwierdzenie, że w szpitalu zapewnione są wszelkie wysokie wymogi akredytacyjne. Zdobycie certyfikatu było procesem długim i żmudnym, dlatego tym większe gratulacje należą się wszystkim pracownikom – podkreślał Jacek Kamiński, dyrektor lecznicy.

Akredytacja została przyznana na 3 lata. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here