Świdnickie słowiki

Rodzinne zdjęcie uczestników Przeglądu

Młodzi wokaliści z terenu niemal całego powiatu świdnickiego zaprezentowali się podczas XXIII edycji Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Gospodarzem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.


To był prawdziwy popis wokalnych umiejętności – tak w skrócie można opisać 23. edycję Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Występy młodych wokalistów i zespołów oceniało profesjonalne jury: Justyna Żukowska z Teatru Muzycznego w Lublinie, Katarzyna Kłosowska – instruktorka śpiewu, Piotr Czyrek przedstawiciel Wojewódzkiego Centrum Kultury w Lublinie oraz muzyk Bartłomiej Abramowicz. Za wyjątkowo ciekawe jurorzy uznali występy zespołu z Niepublicznego Przedszkola „Sigma i Pi” w Świdniku oraz „Zefirków” z Przedszkola nr 4 w Świdniku, a także Jolanty Delekty, Julii Masaniec, Gabrieli Wójcik, Martyny Bałamut oraz Dawida Czapskiego, Leny Rymarz, Darii Buchowskiej, Liwii Majcher i Natalii Winiarczyk.

Podczas Przeglądu ogłoszono również, kto będzie reprezentował nasz powiat podczas Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, która odbędzie się Rykach. Będą to: Emilia Kapełuś z ZPO w Biskupicach, Dominika Chłopek z MOK w Świdniku, Alicja Tarnowska z SP nr 7 w Świdniku, Łukasz Poroch z ZS w Rybczewicach oraz Gabriela Denis. (opr. w)