Świdnickie szkoły postawione na nogi

W ubiegły czwartek rano do Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida przy ul. Okulickiego i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 przy ul. Wojska Polskiego w Świdniku oraz Zespołu Szkół w Piaskach dotarły maile, w których anonimowy nadawca poinformował o podłożeniu na ich terenie ładunków wybuchowych. Interweniowała policja i straż pożarna.

– Policjanci sprawdzili, czy w budynkach nie podłożono niebezpiecznych ładunków, a strażacy zabezpieczyli miejsca interwencji – informuje st. kpt. Paweł Dańko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku.

Szkoła w Piaskach jeszcze przed przybyciem mundurowych zdecydowała się na ewakuację uczniów i pracowników. W świdnickich szkołach zdecydowano, że nie ma takiej potrzeby. – Są to zgłoszenia o małej wiarygodności. Mimo wszystko, na każde reagujemy i sprawdzamy – mówi komisarz Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

To już kolejny fałszywy mailowy alarm wywołany przez wciąż nieustalonego głupiego żartownisia. Przed miesiącem prawdopodobnie ten sam osobnik poinformował o rzekomej bombie w Przedszkolu nr 7, a podobne przypadki miały miejsce również wiosną tego roku.

Policjanci nie mają wątpliwości, że siejącemu strach i zamęt sprawcy nie ujdzie to na sucho, a jego namierzenie to kwestia czasu i przypominają, że przestępstwo wywołania fałszywego alarmu bombowego, które spowodowało interwencję służb, zagrożone jest karą nawet do 8 lat więzienia, a sprawca obciążany jest również kosztami akcji policyjno-strażackiej interwencji. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here