Świdniczanie chcą rządzić

W tegorocznych wyborach samorządowych 21 października, karty do głosowania wrzucać będziemy wyłącznie do przezroczystych urn

Co czwarty kandydat do sejmiku wojewódzkiego z okręgu nr 4 jest mieszkańcem Świdnika lub powiatu świdnickiego. Świdniczanie są na listach niemal wszystkich komitetów, a na niektórych co drugi kandydat to mieszkaniec naszego miasta. To nie tylko godny pochwały dowód świdnickiej aktywności, ale realna szansa, że w przyszłej kadencji będziemy mieć w sejmiku co najmniej jednego swojego reprezentanta.

W wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego Lubelskiego Świdnik oraz powiat świdnicki razem z powiatami chełmskim, krasnostawskim, włodawskim, łęczyńskim oraz miastem Chełm stanowią jeden okręg wyborczy nr 4. Do obsadzenia w nim jest sześć mandatów, a ubiega się o nie 64 kandydatów z 9 list. Aż 16 kandydatów, czyli co czwarty, reprezentuje Świdnik lub powiat świdnicki.

I tak (według kolejności list) z list Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku startować będzie Marcin Troć (41 l.), dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku oraz Renata Kasprzak (60 l.), znana i lubiana w Świdniku lekarz. Z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska startują Ewa Darwicz (49 l.), Krzysztof Gałan (62 l.), dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Świdniku oraz Dariusz Białowąs (34 l.), syn wicestarosty świdnickiego Waldemara, ubiegającego się o fotel burmistrza Świdnika.

Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem reprezentują: Ewa Bartoszewska-Wic (51 l.) i Dominika Majcher (24 l.). Gabriel Kaczyński (34 l.) i Jarosław Wroński (32 l.). Z list KWW Kukiz’15 o mandaty walczą świdniczanie Paweł Janulewicz (40 l.) i Katarzyna Wdowiak (36 l.).

Dwóch silnych kandydatów ze Świdnika znalazło się na listach KWW Prawo i Sprawiedliwość. Z drugiego miejsca na liście startuje Konrad Sawicki (31 l.), miejski radny, który na bilbordach reklamuje się jako „lider PiS do Sejmiku” oraz kandydujący z szóstego miejsca Michał Piotrowicz (40 l.), obecnie wiceburmistrz Świdnika odpowiedzialny za sprawy inwestycyjne.

KWW Jedność Narodu-Wspólnota ma trzech kandydatów ze Świdnika. Są nimi: Piotr Panasiuk (47 l.), Małgorzata Panasiuk (45 l.) i Paweł Panasiuk (19 l.). Świdniczan nie ma tylko na listach KW Ruch Narodowy RP i KWW Wolność w Samorządzie. (w)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here