Świdniczanie ciekawi

Co powstanie przy al. Armii Krajowej w sąsiedztwie hurtowni drobiu ma się wyjaśnić jeszcze w tym miesiącu

Od kilku tygodni mieszkańcy Świdnika zastanawiają się, co powstanie przy al. Armii Krajowej, w sąsiedztwie hurtowni drobiu. Wielu zakłada, że będzie to galeria handlowa. Inwestor wciąż swoje plany trzyma w tajemnicy, zapowiadając, że szczegóły ujawni z końcem tego miesiąca.


Jakiś czas temu Rada Miasta Świdnik na wniosek burmistrza wyraziła zgodę na wydzierżawienie terenu stanowiącego dojazd do działki przy al. Armii Krajowej. Wówczas informowano radnych, że wynika to z potrzeby zgłoszonej przez inwestora, który nabył w tym rejonie nieruchomość i zamierza ulokować tu swój kapitał. Podczas jednej z ostatnich sesji o przeznaczenie tego terenu pytał Robert Syryjczyk (klub KO), ale wyczerpującej informacji nie otrzymał.

Urzędnicy wyjaśniali wówczas, że ma być to inwestycja usługowo-handlowa, a wkrótce więcej informacji do publicznej wiadomości poda inwestor. Nad tym, co powstanie w tej części Świdnika zastanawiają się również mieszkańcy okolicznych bloków, którzy nie kryją, że chętnie widzieliby tu np. park handlowy. – Wschodnia część Świdnika w ostatnim czasie bardzo się rozbudowała. Są nowe bloki przy Roweckiego i przy Pileckiego; mieszkańców jest więcej i dobrze by było, gdyby w pobliżu powstał też jakiś market. Osobiście nie miałabym też nic przeciwko, gdyby była tu jakaś mała galeria – mówi jedna z naszych Czytelniczek.

Inwestorem jest spółka REALM z siedzibą w Warszawie, która w swojej ofercie ma m.in. zarządzanie obiektami handlowymi, wspieranie procesu inwestycyjnego oraz komercjalizację i rekomercjalizację nieruchomości. Jeszcze w ubiegłym roku zwróciła się do Urzędu Miasta Świdnik o wydanie decyzji środowiskowej przedsięwzięcia polegającego na budowie budynku handlowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na kilku działkach przy al. Armii Krajowej. Z końcem listopada UM wydał decyzję, że planowana inwestycja nie wymaga przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Zapytaliśmy inwestora o plany dotyczące Świdnika i o to co konkretnie planuje przy al. Armii Krajowej. Przekazano nam, że wszelkie informacje o planowanej inwestycji spółka będzie mogła przekazać z końcem marca. Do tematu oczywiście wrócimy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here