Świdniczanie czują się bezpiecznie

Debata o bezpieczeństwie w Miejskim Centrum Usług Socjalnych w Świdniku

Taki wniosek wypływa z debaty zorganizowanej w ubiegłym tygodniu przez Komendę Powiatową Policji w Świdniku.


Spotkanie w Miejskim Centrum Usług Socjalnych w Świdniku otworzył Komendant Powiatowy Policji w Świdniku insp. Grzegorz Hołub. Przedstawił, jak statystycznie wygląda przestępczość na terenie powiatu, poziom bezpieczeństwa oraz programy profilaktyczne realizowane przez Świdnicką jednostkę.

Potem głos zabrały funkcjonariuszki, które omówiły funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, demonstrując przy tym, jak nanieść zagrożenie na mapę oraz jak w szybki i prosty sposób skontaktować się z najbliższą jednostką policji oraz ze swoim dzielnicowym. Zaprezentowano również nowy program profilaktyczny policji – „Senior potrafi”, który ma przybliżyć osobom starszym, jak powinny zadbać o swoje bezpieczeństwo.

– Ostatnią częścią debaty była dyskusja poświęcona zagrożeniom odczuwalnym przez lokalną społeczność. Osoby, które zabierały głos, zwracały uwagę na rowerzystów nieprawidłowo poruszających się po chodnikach m.in. przy ul. Niepodległości i Wyszyńskiego.

Mówiono też o konieczności przypominania pieszym o noszeniu elementów odblaskowych – wylicza asp. Elwira Domaradzka i przyznaje też, że policjanci usłyszeli wiele ciepłych słów i podziękowań za to, że mieszkańcy czują się bezpiecznie w powiecie świdnickim. (mg)