Świdniczanie lubią pohulać

Elektryczne hulajnogi przyjęły się w Świdniku

W ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania w Świdniku systemu wypożyczeń eklektycznych hulajnóg skorzystaliśmy z tych pojazdów 8,5 tys. razy. To – jak podkreślają urzędnicy – bardzo dobry wynik.


System wypożyczenia hulajnóg elektrycznych zadebiutował w Świdniku 1 czerwca. Na razie na próbę. Dostępnych jest 30 hulajnóg, dostarczonych przez firmę Bolt. Za organizację wypożyczalni odpowiada miejska spółka Pegimek. Pracownicy Pegimeku wykonali również oznaczenia miejsc, w których można zostawiać hulajnogi. W całym mieście jest ich 50.

Jak się okazuje przemierzanie miasta na elektrycznych hulajnogach przypadło świdniczanom do gustu. Tylko w czerwcu pojazdy były wypożyczane prawie 8,5 tys. razy, co oznacza, że każdego dnia korzystało z nich średnio 250 osób, przejeżdżając średnio 2 km.

– Oczywiście docierają do nas pewne głosy krytyki, dotyczące np. tego, że użytkownicy hulajnóg nie przestrzegają przepisów, ale przeważają pozytywne opinie. Świdniczanie chwalą sobie, że mogą korzystać z takiej formy lokomocji. Mam nadzieję, że to zainteresowanie nie wynika tylko z tego, że jest to coś nowego. Kolejne miesiące pokażą, czy warto, aby nadal funkcjonowały w mieście – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Hulajnogi zostaną w mieście przynajmniej do końca października. Aby z nich skorzystać należy pobrać aplikację Bolt na telefon, zarejestrować się w niej, podać dane karty, zapoznać się z zasadami bezpiecznej jazdy oraz korzystania z urządzeń i… ruszać w drogę. Po skończonej jeździe należy zaparkować hulajnogę w wyznaczonym miejscu i zrobić zdjęcie.  (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here