Świdniczanie pójdą w las

Idea jest taka, aby mieszkańcy miasta częściej i chętniej wypoczywali w lesie. Chodzi też o walor edukacyjny, ważny głównie do najmłodszych świdniczan. Miasto Świdnik ma pomysł, jak to zrobić.


Urząd Miasta Świdnik we współpracy z Nadleśnictwem Świdnik rozważa stworzenie miejsca, w którym mieszkańcy miasta mogliby odpoczywać na łonie natury. W lesie za osiedlem Adampol miałby powstać plac, na którym można byłoby bezpiecznie grillować, rozpalić ognisko lub zrobić rodzinny piknik.

– Pomysł pojawił się podczas spotkania pana wiceburmistrza Andrzeja Radka z leśnikami. Chodzi o to, by w pewnym sensie odzyskać las dla mieszkańców, sprawić, że będzie on częściej i chętniej odwiedzany przez mieszkańców. Gmina mogłaby sfinansować potrzebne urządzenia, a nadleśnictwo zapewniłoby teren i miałoby to miejsce na oku – tłumaczy radny Marcin Dmowski.

Oprócz ławek czy wiaty miałyby tam pojawić się również urządzenia i elementy edukacyjne, skierowane do najmłodszych mieszkańców miasta, by w formie zabawy przyswajali wiedzę o przyrodzie i mieszkańcach lasu.

– Takie miejsce mogłoby powstać w pobliżu leśniczówki. Jeśli pomysł się sprawdzi i okaże się, że ludzie chętnie tam przychodzą, można będzie pomyśleć o stworzeniu podobnych w innych lokalizacjach – dodaje radny. (w)