Świdniczanie powalczą o sejmik

Marcin Dmowski i Konrad Sawicki z PiS oraz Marcin Troć i Renata Kasprzycka z PSL będą kandydatami z powiatu świdnickiego do sejmiku województwa lubelskiego. Swoich świdnickich reprezentantów nie przedstawiły jeszcze inne komitety.


Wszystko wskazuje na to, że PiS wystawi do sejmiku dwóch kandydatów ze Świdnika – Konrada Sawickiego i Marcina Dmowskiego, przewodniczącego Klubu Rodzina i Prawo w Radzie Miasta Świdnik. Radny potwierdza, że otrzymał propozycję kandydowania do sejmiku i ją przyjął. Jako miejski radny Dmowski ma bardzo dobre notowania. W marcu br. burmistrz Waldemar Jakson powołał go na stanowisko Społecznego Doradcy ds. Współpracy z Przedsiębiorcami.

– Odkąd Artur Soboń został posłem, Świdnik nie ma w sejmiku swojej reprezentacji, a przecież to tam są dzielone unijne pieniądze. Dlatego uważam, że Świdnik jako duży powiat i jedno z większych miast z tego okręgu powinien mieć w województwie swojego radnego. Dostałem propozycję i zamierzam powalczyć o mandat. Trochę żal rozstawać się z radą miasta, ale pomysły na rozwój Świdnika można zgłaszać również w inny sposób – komentuje Dmowski.

„Świdnickich” kandydatów do sejmiku będzie mieć na też Polskie Stronnictwo Ludowe. Będą to Marcin Troć, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku oraz znana świdnicka lekarka, Renata Kasprzak.

– Marcin Troć to bardzo dobry kandydat. Widać to choćby po tym, co dzieje się w Powiatowym Urzędzie Pracy. Jego aktywność w pozyskiwaniu środków jest znacząca, zwłaszcza jeśli chodzi o środki unijne. Nasi przedsiębiorcy mają porządnego i solidnego partnera. Pani doktor Renata Kasprzak to osoba szanowana i ciesząca się dużym zaufaniem społecznym. Zaznaczam, że oboje są osobami bezpartyjnymi, ale na naszych listach jest miejsce dla osób reprezentujących różne środowiska – zachwala kandydatów starosta świdnicki, Dariusz Kołodziejczyk (PSL). (w)