Świdniczanie spragnieni saunowania

Miasto planuje uruchomienie w strefie relaksu Parku Avia dodatkowych saun

Strefa Relaksu w Parku Avia powiększy się niebawem o nowe atrakcje. W planach jest budowa dwóch kolejnych saun, w tym także sauny na podczerwień.

Urząd Miasta Świdnik szuka firmy, która przebuduje Strefę Relaksu w kompleksie basenów Park Avia. Dzięki tym pracom na terenie obiektu powstaną dwie kolejne sauny.

– Wciąż widzimy pewne możliwości rozwoju Parku i chcemy, aby atrakcji dla odwiedzających było tu jak najwięcej. Na etapie projektowania przewidziana była tylko jedna sauna sucha. Zapotrzebowanie jest większe, stąd pomysł wybudowania kolejnej. Przewidzieliśmy też nowość – saunę infrared – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Duże zainteresowanie saunami wśród świdniczan potwierdza również Agnieszka Nowak-Szpura, dyrektor Parku Avia.

– Ta inwestycja na pewno pozwoli na zwiększenie naszych możliwości – mówi. – Oferta zostanie rozszerzona o saunę, która jest najbardziej popularna wśród naszych klientów, czyli saunę suchą, a także saunę infrared, czyli saunę na podczerwień. To coś, czego do tej pory nie mieliśmy.

Zgodnie z zapytaniem ofertowym, nowa sauna fińska będzie wyłożona panelami z drewna iglastego, a ławki, oparcia i obudowa pieca mają być wykonane z drewna abachi. Druga z planowanych saun to sauna na podczerwień. Można w niej przebywać dłużej niż w saunie suchej i mokrej. Zamiast pieca umieszczone są w niej promienniki, emitujące promieniowanie podczerwone. Temperatura panująca w takiej saunie wynosi około 50 stopni, a wilgotność sięga 25 proc.

Nowe sauny powinny być gotowe przed końcem roku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here