Świdniczanie znów dzielą milion

Trwa głosowanie nad projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku świdniczanie mogą wybierać spośród 35 pomysłów, a czas na to mają do przyszłego wtorku.


Głosować można na dwa sposoby: tradycyjnie, wypełniając papierową kartę i składając ją w Urzędzie Miasta (ul. Wyspiańskiego 27) lub Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej (ul. Niepodległości 13), w godzinach pracy obu instytucji, albo elektronicznie, za pomocą systemu na stronie internetowej Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Prawo do głosowania mają mieszkańcy Świdnika, którzy ukończyli 13 rok życia. Jednak w przypadku, gdy głosującym jest osoba małoletnia, do karty do głosowania należy dołączyć zgodę rodzica (opiekuna prawnego), którą można pobrać na stronie internetowej BO. Każdy mieszkaniec może zagłosować tylko raz. Za pomocą znaku „x” mieszkańcy dokonują wyboru maksymalnie 3 projektów. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego projektu, albo zaznaczy więcej niż 3, jego głos zostanie uznany za nieważny.

Głosowanie potrwa do 4 października, a jego wyniki poznamy najpóźniej 13 października. Podobnie jak w latach ubiegłych, na realizację Budżetu Obywatelskiego Urząd Miasta Świdnik przeznaczył 1 mln zł. – To kolejna odsłona Budżetu Obywatelskiego. Liczba zgłoszonych w tym roku projektów nie spadła, było ich 49, a 35 zakwalifikowało się do głosowania. Jest wiele ciekawych pomysłów. Zachęcamy do głosowania – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika. (w)