Świdnik błyszczał gwiazdami

Dni Świdnika

Największa miejska impreza przeszła do historii, ale my mamy dla Was jeszcze garść zdjęć z drugiego dnia świętowania.
Pierwszy dzień święta miasta zakończył się koncertem zespołu Strachy na Lachy, ale i w niedzielę, 19 bm. na wszystkich mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji. Scenę otworzył Świdnik Gospel Choir złożony z 40 śpiewających osób. Nie zabrakło również pokazów sportowych. Swoje umiejętności prezentowali adepci Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan Świdnik i Grupa Le Parkour działająca w świdnickim MOK. Chwilę później przyszedł czas na najmłodszych. Na scenie pojawiło się Centrum Uśmiechu z piosenkami, które porwały małych świdniczan.
Na scenie odbywały się również pokazy taneczne w wykonaniu członków Akademii Tańca Pleskot, Grupy Taniec 50+ i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Chwilę później świdnicka publiczność przywitała pierwszą gwiazdę tego dnia, czyli Eleni. W tzw. międzyczasie najmłodsi chętnie odwiedzali wesołe miasteczko. Nie brakowało również chętnych do zagrania turniejowych partii szachów.
Po godz. 18 scenę Dni Świdnika przejęła Fabryka Pomarańczy, czyli grupa śpiewających dziewczyn z Miejskiego Ośrodka Kultury. Tuż po nich publiczność przywitała drugą gwiazdę tego wieczoru, czyli Grubsona. O 22.30 scenę przejął Afromental. Koncert gwiazdy i całe Dni Świdnika zakończył pokaz sztucznych ogni. (kal)

 

Szachowi mistrzowie

W turnieju rozegranym podczas Dni Świdnika zwyciężyli:
Kategoria seniorzy
I miejsce: Grzegorz Bojczewski (Świdnik)
II miejsce Jacek Gawroński (Świdnik)
III miejsce Piotr Bojczewski (Świdnik)
Kategoria juniorzy
I miejsce: Marek Błaszczuk (Werbkowice)
II miejsce: Paweł Borowiecki (Świdnik)
III miejsce: Mateusz Jarosz (Krzesimów)

Niedziela