Świdnik świętował na całego

Nie najlepsza pogoda nie zatrzymała świdniczan w domach i wielu z nich wzięło udział w imprezach i uroczystościach, odbywających się w mieście 1, 2 i 3 maja.
1 maja świdniczanie całymi rodzinami wybrali się do muszli koncertowej Centrum Usług Socjalnych oraz Centrum Kultury na „Majówkę artystyczną” i „VI Festiwalu Miast Partnerskich”. Podczas tych imprez zaprezentowali się artyści z partnerskiego Śremu: zespół wokalny „Cantando”, taneczny „Etna”, formacja Korek. Gospodarzy reprezentowali: ZTL „Leszczyniacy”, The Fudges, Fabryka Pomarańczy oraz świdnicko-lubelska formacja MProjekt. Organizatorzy nie zapomnieli również o atrakcjach i animacjach dla najmłodszych.
2 maja obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczęły się odtańczeniem przez mieszkańców poloneza na Placu Konstytucji 3 maja. Następnie w muszli koncertowej MCUS odbył się I Przegląd Zespołów Tanecznych „Roztańczony biało-czerwony Świdnik”. Świdniczanie mieli okazję obejrzeć i oklaskiwać: Świdnicki Zespół Baletowy, Zespół Tańca Współczesnego MOK, Grupę Taniec 50 +, zespół taneczny Uniwersytetu III wieku, grupę Pasjonaci ze Środowiskowego Domu Samopomocy PSONI Koło w Świdniku i ZTN „Fux”.
3 maja, po oficjalnych uroczystościach poświęconych uchwaleniu Konstytucji 3 maja, które miały miejsce na placu jej imienia, patriotyczne obchody kontynuowano w sali kinowo-widowiskowej Centrum Kultury, gdzie odbył się Przegląd Wiosennej Piosenki Patriotycznej. Świdniczanie mieli okazję pośpiewać wspólnie z przedszkolakami z przedszkoli nr 3, 4, 5, uczniami szkół podstawowych nr 3, 4, 7, zespołem Fabryka Pomarańczy, Dziecięcym Chórem Gospel MOK, Scholą „Boża Radość”, a także zespołem „Ach to my” WTZ PSONI koło w Świdniku. Tego dnia ulicami miasta przejechała również biało-czerwona parada rowerowa. Wystąpiła też Helicopters Brass Orchestra.
Podczas majówki nie brakowało również wydarzeń sportowych spośród których największą frekwencją ciszył się „II Bieg dla Jasia ”. Impreza zgromadziła na starcie ponad 200 uczestników, którzy zebrali ponad 30 tys. zł dla walczącego z nowotworem oka Jasia Karwowskiego. (R)