Świdnik świętował

Koncerty, występy, pokazy, atrakcje i akcenty lotnicze – na to wszystko mogli liczyć mieszkańcy, którzy w miniony weekend odwiedzili zieloną płytę lotniska. Pierwszego dnia scenę rozgrzewała Sarsa i Strachy na Lachy. W niedzielę publiczność bawiła się z Eleni, Grubsonem i Afromentalem.

Wydarzenia zaplanowane na sobotę rozpoczęły się o 16.00, ale już od rana na aeroklubowym lotnisku trwały XI Międzynarodowe Zawody Spadochronowe. Do Świdnika przyjechało 10 grup skoczków. Zadaniem zawodników było precyzyjne lądowanie w oznaczonym punkcie. Kolorowe czasze na niebie przyciągnęły na lotnisko pierwszych widzów. Kolejna runda skoków odbyła się w niedzielę.
Oficjalnie tegoroczne „Dni Świdnika” zostały otwarte o 16.00 przy dźwiękach ryczących silników motocykli. Do naszego miasta zjechali się miłośnicy jednośladów z różnych zakątków województwa i nie tylko. Chwilę po rozpoczęciu święta miasta motocykliści ze świdnickim klubem „Usarz” na czele ruszyli na paradę ulicami Świdnika.
Tymczasem na scenie zaczęły pojawiać się pierwsi artyści. Publiczność oklaskiwała zespół tańca nowoczesnego Ambarass ze Spółdzielczego Domu Kultury i Fux działający przy Miejskim Ośrodku Kultury. W przerwach między występami nie zabrakło quizów i konkursów z nagrodami dla publiczności. Wiele działo się nie tylko na scenie. Tłumy oblegały również pełne atrakcji wesołe miasteczko.

Po 18.00 przed publicznością zaprezentowały się świdnickie zespołu muzyczne. Rozpoczęła grupa The Fudges, po niej wystąpił zespół Muchachos. Po 20.30 na scenie pojawiła się pierwsza gwiazda wieczoru, czyli Sarsa. Fani wykonali z artystką jej największe przeboju, a tuż po koncercie stali w długiej kolejce po autografy. – To był świetny koncert. Stałam tuż przy barierkach i udało mi się zdobyć podpis na płycie – cieszyła się Karolina Mikołajewicz, gimnazjalistka ze Świdnika. Chwilę później scenę przejęli Grabaż i spółka, czyli zespół Strachy na Lachy.
Drugi dzień zapowiadał się równie atrakcyjnie. Oprócz bloku dla dzieci i kolejnych spotkań ze świdnickimi artystami przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury zaprosili do naszego miasta również Eleni, Grubsona i Afromental.
Na fotoreportaż z niedzielnych wydarzeń zapraszamy za tydzień. (kal)