Świdnik szykuje się na kulturalną noc

Wzorem Lublina również Lotnicze Miasto będzie miało swoją noc kultury. Na świdniczan czekać będą koncerty, spektakle, pokazy i wiele innych niespodzianek. Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku już dziś zaprasza na całą serię wydarzeń, które rozpoczną się w sobotnie popołudnie, 26 czerwca.


– Noc Kultury marzyła się nam od dawna – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. – Chcieliśmy, żeby miasto na kilkanaście godzin stało się przestrzenią pełną porywających wydarzeń artystycznych, na tyle różnorodnych, żeby każdy świdniczanin mógł wybrać takie, w którym będzie chciał uczestniczyć. Szyki mogła pokrzyżować nam pandemia, na szczęście weszliśmy w czas luzowania obostrzeń i mamy nadzieję, że Noc Kultury odbędzie się bez przeszkód i przypadnie do gustu mieszkańcom.

Świdnicą Noc kultury zaplanowano na 26 czerwca. W tej chwili pracownicy MOK-u pracują nad dokładnym harmonogramem, ale już wiadomo, że kulturalne wydarzenia wystartują po południu, o godz. 14, a skończą się już w niedzielę nad ranem. Pewne jest, że przed świdnicką publicznością zaprezentuje się plenerowy Teatr KTO. Artystów spotkamy na placu Konstytucji 3 maja, gdzie zaprezentują spektakl „Zapach czasu”.

Zobaczymy również spektakl malowania piaskiem pt.: „Mały Książę”. Nie zabraknie również potańcówki i prezentacji formacji MOK-u. Zobaczymy Teatr Puk-Puk, Świdnicki Zespół Baletowy, Zespół Tańca Współczesnego Flex i Latino Solo. Wystąpią też Helicopters Brass Orchestra i Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”. Rozczarowani nie będą również kinomani. Przy budynku Urzędu Miasta zlokalizowane zostanie plenerowe kino; na nocne seanse zaprosi również kino „Lot”.

Na placach i skwerkach spotkamy kuglarzy i sztukmistrzów. Zaplanowano także paradę bębniarzy ulicami miasta i Silent Disco, które odbędzie się na parkingu podziemnym galerii Venus. Z kolei na parkingu przy Urzędzie Miasta odbędzie się wystawa zabytkowych aut i motocykli; będą również animacje i atrakcje dla dzieci. Podczas Nocy Kultury będzie można również zajrzeć do Strefy Historii i przetestować możliwości symulatora lotów.

Do wydarzeń przygotowanych przez MOK dołączyło również Stowarzyszenie św. Kingi, które 26 czerwca zaprosi świdniczan na koncert zespołu Raz Dwa Trzy.Ci, którzy zgłodnieją będą mogli odwiedzić teren w sąsiedztwie Urzędu Miasta, gdzie na dwa dni zaparkują food trucki z daniami z całego świata.

Świdnicka Noc Kultury to projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta Świdnik. Partnerami wydarzenia są Fundacja PZU oraz Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here