Świdnik też będzie miał swój mundial

We czwartek 14 czerwca w Rosji rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Dwa dni później swoim mundialem będzie się emocjonował Świdnik!


16 i 17 czerwca na boisku orlik przy Szkole Podstawowej nr 5, mieszczącej się przy ul. Jarzębinowej 6, do rywalizacji o złote medale oraz okazały puchar staną 32 drużyny. W ten sposób w Świdniku uczczą rok światowego championatu w futbolu.

Przed dwoma laty w Świdniku zorganizowano jednodniowe EURO ‚2016. Wtedy w turniejowe szranki stanęły 24 zespoły. Przedsięwzięcie generalnie zakończyło się sukcesem, stąd teraz tak duże zainteresowanie także turniejem w formule mundialu.

– Zapisy do tego turnieju trwały niewiele ponad tydzień. Lista uczestniczących drużyn zapełniła się bardzo szybko. Impreza ma swoją specyfikę – 32 zespoły, jak na prawdziwym mundialu. W ciągu dwóch dni zostaną rozegrane 32 mecze, a każdy będzie musiał mieć swoje rozstrzygnięcie, bowiem turniej od początku do końca będzie się toczył systemem pucharowym – informuje Jacek Kosierb, główny organizator przedsięwzięcia.

Losowanie (na zdjęciu powyżej) miało miejsce podczas jednego z majowych meczów Reprezentacji Polskich Pisarzy, której zawodnikiem i wicekapitanem jest Kosierb, pasjonat futbolu ze Świdnika, znany głównie jako organizator rozgrywek ligi halowej czy rozgrywek piłkarzy amatorów właśnie na boiskach Orlik. Rozlosowana została drabinka turniejowa, a każdy z zespołów, oprócz swojej nazwy, przybrał także nazwę państwa uczestnika mistrzostw świata w Rosji.

– Cieszę się, że do Świdnika przyjedzie biało-czerwona Reprezentacja Polskich Pisarzy. W jakim składzie, to się dopiero okaże, bowiem jak to zwykle bywa, obowiązki służbowe na pewno nie pozwolą na udział wszystkim, którzy chcieliby w naszym mieście się zaprezentować. Nie mniej emocji z pewnością nie zabraknie. Już dziś bardzo serdecznie zapraszam do śledzenia wyników Świdnickiego Mundialu ‚2018. Podczas turnieju będziemy je na bieżąco publikować na stronie www.swidnickahalowka.futbolowo.pl – dodał świdniczanin.

Imprezę swoim honorowym patronatem objęli prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Bartnik, dyrektor SP nr 5 w Świdniku, która obchodzi jubileusz 30-lecia, Tomasz Szydło oraz TVP 3 Lublin.

Wśród sponsorów i partnerów turnieju są m.in. „Nowy Tydzień w Świdniku”, firma Hydrocentrum, a także hurtownie sportowe: Sportico, IBRA oraz OLIMP.