Świdnik w minutę

Masz ciekawe pomysły? Kręcisz amatorskie filmy? Interesujesz się montażem? Jeśli tak, to ta informacja jest skierowana właśnie do Ciebie. Świdnicki MOK ogłasza kolejną edycję konkursu „Nakręcone Miasto”. Warto wziąć w nim udział, bo na autora najlepszego filmu czeka nagroda.


W tym roku „Nakręcone Miasto”, czyli konkurs na najlepszy amatorski film o Świdniku, odbywa się już po raz dziewiąty. Aby wziąć w nim udział, należy zaprezentować miasto w króciutkim, bo zaledwie jednominutowym filmie.

– Aby wygrać, wystarczy w ciągu sześćdziesięciu sekund przedstawić lotnicze miasto, pamiętając, że Świdnik to nie tylko bloki, jego historia i mieszkańcy. Można to zrobić w różny sposób, metaforyczny lub dosłowny. Może to być pewna historia, która dzieje się w naszym mieście. Dajemy autorom pełne pole do popisu. Poprzednie edycje pokazują, że werdykt jury może być zaskakujący i nie zawsze liczy się tylko sprzęt i montaż filmu. Czasem wystarczy po prostu ciekawy pomysł czy emocje zawarte w 60 sekundach nagrania – zachęcają organizatorzy.

Adresatami konkursu nie są tylko świdniczanie. Udział w nim mogą wziąć wszyscy, którzy lubią Świdnik i czują się z nim związani. Dla autora najlepszego filmu przewidziano nagrodę w wysokości 1 tys. zł. Przyzna ją profesjonalne jury. Swoje wyróżnienie przyzna także publiczność. Prace wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć (osobiście lub pocztą) do Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku do 31 sierpnia. Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie MOK. Filmy wyróżnione podczas poprzedniej edycji konkursu można obejrzeć na kanale „Świdnik – Wysokich Lotów” na YouTube. (w)