Świdnik zabrzmi jazzem

Już za niespełna miesiąc w naszym mieście odbędzie się Jazz Festiwal. Gwiazdami imprezy będą m.in. Hanna Banaszak i Dorota Miśkiewicz. Nie zabraknie też lokalnych artystów. Bilety już w sprzedaży.


Świdnicki Jazz Festiwal odbędzie się w tym roku już po raz szesnasty. Patronat nad nim objął legendarny perkusista Elvin Jones.
– Ideą festiwalu, czego zresztą życzył sobie Elvin Jones, jest promocja młodych artystów, stąd obecność m.in. takich zespołów, jak Aleksandra Kutrzepa Quartet, ale jak co roku będą również tak uznane gwiazdy, jak: Trio Marcina Wasilewskiego, Dorota Miśkiewicz, czy Hanna Banaszak. Chcieliśmy, aby każdy miłośnik jazzu znalazł coś dla siebie – mówi Róża Witkowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, który organizuje Festiwal.
Tegoroczne święto fanów jazzu rozpocznie się w piątek, 17 listopada. Tradycyjnie otworzy je występ świdnickiej Helicopters Brass Orchestra. Początek koncertu godz. 19; wstęp wolny. W sobotę, 18 listopada, o godz. 17 na scenie sali widowiskowej MOK zaprezentuje się Aleksandra Kutrzepa Quartet (wstęp wolny), a później (godz. 19.30) pierwsza z gwiazd festiwalu – Marcin Wasilewski Trio. W ostatni dzień festiwalu (niedziela, 19 listopada), zobaczymy Dorotę Miśkiewicz, której towarzyszyć będzie Marcin Wasilewski Trio (godz. 17) i Hannę Banaszak (godz. 19). Bilety na koncerty gwiazd 40 i 45 zł – normalny, 35 i 40 zł – ulgowy, 30 i 35 zł – grupowy – od 10 osób). (w)