Świdnik zabrzmi operą

Gwiazdorska obsada, balet, orkiestra, przepiękne głosy i bajkowe stroje – tak w telegraficznym skrócie będzie wyglądał Koncert Wiedeński, na który 15 października zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.


To widowisko, którego melomani nie mogą przegapić. Przed świdnicką publicznością wystąpi Kameralny Zespół Straussowski, nieprzerwanie od niemal dekady wykonujący wyłącznie muzykę króla walca – Johanna Straussa. Na scenie podziwiać będziemy mogli obdarzonych wspaniałymi głosami solistów operowych oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie.

Podczas Koncertu Wiedeńskiego usłyszymy nie tylko przeboje Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek: „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: Walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę „Tritsch-Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego”.

Koncert Wiedeński to także zjawiskowe kostiumy, które wprowadzą publiczność w klimat magicznych bali wiedeńskich. Nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów.

Koncert odbędzie się 15 października (początek o godz. 18:30) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie 85 zł: do nabycia w kasie kina LOT (al. Lotników Polskich 24), rezerwacje tel. 81 751 24 61, 537 687 837, grupy powyżej 10 os.: tel. 515 985 232 lub online. Więcej informacji na temat koncertu na stronie mok.swidnik.pl w zakładce wydarzenia. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here